To miasto kojarzy Ci się z miastem zakochanych, karnawałem, maskami i gondolami?
Odkryj ją na nowo z Paulem Strathenem! 🗺️
➡️ Wenecja to nietypowa biografia jednego z najczęściej odwiedzanych europejskich miast.
➡️ 500 lat historii Wenecji opisanych z perspektywy kluczowych postaci dla rozwoju miasta – odkrywców, badaczy, artystów, mężów stanu, wizjonerów.
➡️ Książka dla miłośników historii, podróży i Italii.
➡️ Mnóstwo ciekawostek i przekrój tła społeczno-politycznego.
➡️ Piękne, wydanie w twardej oprawie z tłoczeniem, folią, ilustracjami i ozdobną wyklejką – dla kolekcjonerów.
Chcesz zwiedzić Wenecję ramię w ramię z Marco Polo, Vivaldim lub Casanovą?
Koniecznie sięgnij po tę książkę!
Co o swoim podejściu do historii Wenecji mówi sam autor? 📜
Moim zamiarem nie jest pisanie kolejnej historii Wenecji, ale raczej pokazanie, iż miasto nie tylko wydało – lub przyciągnęło – całe mnóstwo barwnych postaci, ale również, że te postaci (od Marco Polo po Casanovę) często ucieleśniały ducha Wenecji, przybierającego nieraz bardzo indywidualny charakter.
Możemy się wiele nauczyć, obserwując paradę postaci, których życie odzwierciedla wzrost potęgi i powolny zmierzch Wenecji. Była ona miastem-państwem niepodobnym do innych, hodowała geniuszy i darmozjadów, inspirowała tragedie i triumfy, a w międzyczasie nieustannie przeglądała się w lustrze swojej zamkniętej laguny.
Poznaj wybitne postaci ucieleśniające ducha Wenecji!
Najbardziej romantyczne z włoskich miast i jego intrygujące losy – od gwałtownej ekspansji do powolnego upadku. Bohaterami książki są ludzie ucieleśniający ducha Wenecji: geniusze, odkrywcy, wizjonerzy, mężowie stanu, artyści, kobiety nietłamszące swoich marzeń, postacie wprowadzające intelektualne wrzenie, a nawet próżniacy i spekulanci, często skazani na zapomnienie. Serenissima z jednej strony lękała się kultu jednostki, z drugiej natomiast bez wyrzutów sumienia manipulowała swoimi obywatelami, a nawet poświęcała ich dla starannie obliczonych korzyści. Znakomita lektura dla wszystkich miłośniczek i miłośników Italii.
✍️Anna Otwinowska, autorka bloga „Pod słońcem Italii”